REGISTRACE
Login:
Heslo:
Nabídka
Úvod
Tipy
Rasy
Bojovníci
Budovy
Válečné stroje
Specialisté
Magie a kouzla
Kmen temnoty
Odkazy:
Domény a WebHosting již od 100,-Kč
settlers.hotgames.cz
Naše logo

<A HREF=
"http://settlers.webz.cz">
<IMG SRC=
"http://settlers.webz.cz/obr/
bannermaly.jpg"
border=0 width=88
height=31 ></a>


TOPlist
Mapy ke stažení 'Osadnické' fórum
Zde naleznete nějaké tipy, ať už válečné strategie, nebo ekonomické detaily.Nějaké vaše tipy mi můžete zaslat na mail a já je později zveřejním v této rubrice.

Budovatelské strategie

Tuto část si rozdělíme pro přehlednost na tři části(protože jsou tři rasy). Ale na úvod si řekneme obecné informace vstahující se ke všem rasám. Jako první budovy musíme postavit kameníka(nebo kamenolom)a těžařskou skupinu*. Potom si musíme prohlédnout počet volných osadníků a případně postavit nová sídla. Za další musíme zajistit potravu pro naše budoucí horníky. Proto postavíme potravinářské budovy(farmy-obilnou, zvířecí; jatka; mlýn; pekárnu; vodohospodáře; lovce; rybáře) Až nám toto funguje tak se můžeme dát do výroby vojáků. Na horu pošleme geologa a na nalezišti nerost. sur. postavíme doly. Postavíme slévarnu a konečně výrobnu zbraní nebo nástrojů. zbývají jen už kasárna a vyrábíme vojáky.

1.Vikingové

Tento severský národ na své stavby potřebuje hlavně dřevěná prkna. Takže je důležité mít více skupin pro těžbu dřeva*. stačí pouze jeden kameník.

2.Májové

Naopak od Vikingů Májové staví své budovy z kamene. Potřebujete tedy více kameníků nebo kamenolomů. Dřeva moc potřeba není takže stačí pouze jedna skupina*.

3.Římané

Římané potřebují od každého asi stejné množství, takže je vhodné postavit nejlépe dva kameníky nebo kamenolomy a dvě těžařské skupiny*.

* optimální těžařská skupina je:1 lesník,2-3 dřevorubci a jedna pila

Válečné strategie

Útočné
Začneme, myslím, tím nejjednodušším a to základní výrobou vojáků. Musíme si rozmyslet, na co tyto vojáky využijeme. Jestli nám jde pouze o boj mezi skupinami vojáků je nejvhodnější použít lučištníky(pokud možno tak třetí úrovně). Je ale nesmyslem útočit s malým počtem vojáků, protože boj jednoho lučištníka proti šermíři je pro šermíře jednoznačnou záležitostí. Musíme proto seskupit dostatečný počet lučištníků a až potom vyrazit do boje. Lučištníci v dostatečném počtu si svoje protivníky vůbec nepustí k tělu, obestoupí je a střílí na ně ze všech stran.
Na dobývání věží potřebujeme šermíře(jsou tří úrovní stejně jako lučištníci). Obsazovat věže může pouze šermíř. Tento drsný bojovník se do boje vrhá po hlavě, takže bojuje i proti naprosté přesile.
Obranné
I v obranných činnostech jsou lučištníci hlavní údernou silou. Jejich šípy si vždy najdou svůj cíl. Když čelíme velké přesile, tak bychom měli postavit skupinu minimálně čtyř velkých věží(podle síly protivníka). Obsadíme je a protivníci si mohou přijít. Není od věci umístit skupinu lučištníku pod věže. Tím se vaše obranná síla ještě zvýší. Pokud hrajete za Máje můžete tam umístit i bojovníky s foukačkou, kteří útočící šermíře paralyzují šermíře a ti ,než vůbec stačí dojít k věži, letí do nebe. Lučištníci střílející z věže mají větší údernou sílu než na zemi. Samozřejmě je nejlepší mít lučištníky 3.úrovně.